You are here: Home » Genel » Dekorasyon » Vintage tarzı dekorasyon modelleri

Vintage tarzı dekorasyon modelleri

Vintage tarzı dekorasyon modelleri

Vintage tarzı dekorasyon modelleri

Vintage tarzı dekorasyon modellerini açıklamaya başlamadan önce; bu tarzın ne olduğunu, diğer deyişle Vintage tarzı nedir onu kısaca açıklamak istiyorum. Tahmin ediyorum ki bir çoğumuz tam olarak anlamını bilmemekte. Bende dilim döndüğünce, anladığım kadarı ile açıklamaya çalışayım.

Vintage tarz dekorasyonlar, 1920 ile 1940 yılları arasında kullanılmış olan dekorasyon ürünlerini günümüz mobilya tasarımları ve modellerine adapte etmeye çalışılmasıdır. Bir nevi eskiyi arayış, ona sahip çıkma olarak ta nitelendirebiliriz.

Günümüzde bir çok mağaza sadece Vintage tarzı dekorasyon, elbise ve eşyalar satmak için açılmıştır. Ne zaman bu ürünleri satan mağazalara gitsem genellikle diğer mağazalara göre daha fazla ilgilenen insanlar ile karşılaşmaktayım. Bu dekorasyonlara ilgi duyanlardan birisi de tabii ki benim.

Bu tarzda en çok dikkat çeken özellik eski ile yeninin bir uyum halinde sunulmasıdır. Örneğin eski bir telefonu yeni mobilyalar ile donattığınız oturma odası veya koridorda kullandığınızı düşünün. Size gelen misafirlerin tamamının ilgisini çekeceğini söylememe gerek yok sanırım.

Vintage tarzı dekorasyon modelleri ve çeşitlerini umarım sizlerde beğenecek ve kendi tasarım ve kolleksiyonlarınızı oluşturmaya başlayacaksınız. Söz artık onlarda…


Bir önceki yazımız olan Alla Turca Rengarenk bambu kilimler başlıklı makalemizde bambu kilimler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın